Up-Hill Snow Drag 2013-2021

Uphill Snow Dragi jaoks otsiti pikka aega sobivat kohta. 2013 olid arutlusel kohad Kuutsemäest Kiviõli suusakeskuseni. Et aga “Tuhamäed” osutusid esialgu liiga ohtlikuks, siis sellest loobuti ning otsiti alternatiive.

Valituks osutus Kohtla-Nõmme kaevanduspargi territooriumil olev aherainest kokku lükatud nõlv. Piisavalt lai ja piisavalt pikk, et läbi viia 100,5 m pikkune distants, ehk 1/16 miili. Dragrace lumisest nõlvast ülesse. Et elimineerida võimsuse eelist sõideti täpsusvõistluse kohandatud reeglite järgi. Võistlus kulges suuresti emakese looduse vingerpusside saatel ning kuigi kõik 100%-liselt ei õnnestunud, saadi hindamatud kogemused järgmisteks aastateks.

2014 otsustati veel proovida. Korraldajate peas keerles ainiti mõte, et peab toimima, lihtsalt rajapõhi peab olema paremini ettevalmistatud. Ja kus seda siis on? Kuutsemäel. Poole kõrvaga kuulis sellest ka GoPro, kes kui peasponsor kampa võeti ja nii saigi sündmus omale nimeks GoPro Up-Hill Snow Drag ehk lühidalt ja populaarselt – UHSD.

Paari tunniga oli võistluspäeval Kuutsemäe üks nõlvadest suletud ning startis esimene paar sõiduautosid. Nii mõnelgi sõitjal olid silmad suured kui tõllarattad, peas küsimus, et: “Sinna või?”

Petrolheads.ee kokkuvõtet loe järgnevalt lingilt: http://petrolheads.ee/2014/03/makketous-on-lihtne-sa-kas-suudad-seda-voi-mitte/

2015 ja 2016 üritused jäid ebasobivate ilmaolude tõttu ära.

2017. a. toimus UpHill Snow Drag 21. jaanuaril uues kohas – Kiviõli suusakeskuses. Olgu öeldud, et peanõlva veel ei vallutatud. Sõideti hooldusnõlval. Hoolimata vähestest miinuskraadidest suutis Seikluskeskus toota piisavalt lund, et võistlusdistants oleks napilt kunstlumega kaetud. Pidurdusmaa tuli olude sunnil teha väikese paindega. Päeva lõpuks pöördus korraldajate õnn – temperatuur langes, lubades täismahus läbi viia nii sõiduautode kui esmakordselt ka lumesaanide kiirendusvõistluse.

Võistlusest toimusid live ülekanded GoPro Eesti Facebooki lehele ning Delfi TV-sse, mis jõudsid ühtekokku üle 50000 vaatajani. Hinnanguliselt külastas Kiviõli Seikluskeskuses toimunud kiirendusvõistlust ca 1500 inimest.

2018 – Uphill Snow Drag ei toimunud ebasobivate ilmaolude tõttu.

2019. aastal toimus üritus enneolematu eduga ja möödus kui silmapilk. Vingeima elamuse said kohe keskpäevast kohale tulnud pealtvaatajad, kes ei pidanud paljuks ka Kiviõli Seikluskeskuse nõlvasid vallutada. Sündmusele olid arvestatud oma eripära tõttu ajavarud, juhuks kui lumetolm auto rataste alt tekitab häireid ajavõtusüsteemis või rikneb mõni selle osa. Ajavõttu korraldas EDRA (Estonian Drag Racing Association) ning tegi seda sellise täpsuse ja kiirusega, et võistluse ajakavast oldi ees mitte 1- ega ka 2 vaid 3 tundi. Vabandame kõigi ees, kes vaid 10 minutit kestva finaali ajaks end Kiviõlisse transportisid.
Võitjad selgitati väga pingelises finaalis, ninig peale võistlust püüti esmakordselt sõiduauto laadse tootega vallutada Kiviõli suusamägi. Nimelt oli suurtoetajana kohal Lepp Motorsport, kes oma rallikrossi Supercar klassi võidusõidu autoga selle sõgedusega korda saatis. Tipust jäi napilt puudu, kuid kahjuks uut võimalust 2020 jaanuaris ei tulnud, sest…

2020 Uphill Snow Drag ei toimunud ebasobivate ilmaolude tõttu. Kipub reegliks saama?  

2021 – Pandeemia juhtus. Tulid piirangud kõikjale – k.a. avalikele suusakeskustele. Otsisime uue koha, kus võistelda, kuid arvestades olukorda kogu maailmas otsustasime kõikide turvalisuse säilitamiseks korraldamisest loobuda. Ilmaolud olid sel aastal muidugi samas suurepärased. Milline talv tuleb 2022 ja kas võistlus toimub?

2022 – Pandeemia jätkus. Ja meie vaataisme kõik pealt kuidas külmakraadides lumi muudkui langes ja langes, saapa all krudises ja noh..! Mis seal ikka. Tervis ennekõike.

2023 – kas võistleme? Kus me võistleme? Kes on me toetajateks? Millise tehnikaga saab osaleda? Aeg näitab! Hoia meie sotsiaalmeedia kanalitel Facebookis ja Instagramis silma peal